Je možné zastaviť kliatbu?

Volám sa Marek Šima, mám 45 rokov. Narodil som sa v Bardejove, ale život ma zaviedol bývať do Sniny. Študoval som na Technickej Univerzite v Košiciach, vtedy sa volala ešte VŠT. Momentálne pracujem ako softvérový vývojár pre Bosch Siemens domáce spotrebiče v Michalovciach. Máme s manželkou 3 deti, dcéru a dvoch chlapcov.

 

Cesta k Bohu

V existenciu Ježiša Krista som uveril,  keď som prečítal knižky od Raymonda Moodyho: Život po živote a Svetlo na druhom brehu. Odvtedy som však tieto duchovné veci viacej neriešil. Ani som si nevedel predstaviť, ako by sa to dalo, len som veril. V evanjelickom kostole, kde som bol ako dieťa pokropený, ani v rímsko-katolíckom kostole, kam som občas na sviatok šiel na omšu (tam bola pokropená manželka), som nič výnimočné nenašiel. A tak som potom už nechodil nikam.

Keď ma prekvapivo prepustili z práce v Snine, vtedy som poprosil Ježiša, aby ďalšie moje kroky a osud riadil On. Prácu som našiel v Michalovciach, tak  mi pre moje každodenné cestovanie Ježiš do cesty poslal Júliusa s manželkou. Tiež každý deň cestovali do Michaloviec. Boli znovuzrodenými kresťanmi. V aute denne bežali kázania od mnohých popredných kazateľov, piesne Jiřího Zmožka a iných.

Aj tak mi trvalo od septembra 2006 do mája 2011,  kým sme sa s manželkou odhodlali navštíviť nejaký zbor znovuzrodených kresťanov. Od kolegu Jula som počul, že najviac zázrakov a uzdravení sa deje v zbore Milosť Banská Bystrica. Cez internet sme teda našli skupinu Milosť z Popradu,  ktorej skupinka sa schádzala v Humennom.  Chcel som byť zdravý.

Dlhodobé zdravotné problémy

Parkinsonovu chorobu mala moja babka, mama a aj ja. Oficiálne som túto chorobu mal diagnostikovanú u MUDr. Dziakovej zo Sniny. Niekoľko rokov som bral aj liek Azilect. Choroba bola pre mňa veľkou záťažou. Bolo to spoločensky nepríjemné. V niektorých momentoch som sa na verejnosti cítil  trápne. Triasla sa mi hlava a ruky – podľa toho, čo bolo viac zaťažené. Keď som sa chcel napiť , triasla sa mi hlava. Nevedel som normálne naliať vodu do pohára. Ak som si lyžicou naberal polievku, klepala sa mi ruka. Kvôli pohľadom ľudí som  radšej na verejnosti neobedoval.

Uzdravenie

Na stretnutí kresťanov v Humennom som uveril, že Ježiš zomrel za moje hriechy a aj choroby. Keď som prijal Svätého Ducha (v máji 2011), bol som uzdravený z Parkinsonovej nemoci. Netrasú sa mi ruky ani hlava a je to skvelý pocit, môcť byť v pohode na verejnosti. Okrem toho bol uzdravený aj dlhodobý zápal žalúdka, zistený v januári 2011 v gastroenterologickej ambulancii Snina a skončili aj črevné problémy.

Napokon v júni 2011 sme boli s manželkou v Humennom pokrstení vo vode pastorom Minárikom z Popradu. Teším sa z nového života. Som Bohu vďačný, že sa mi dal spoznať. Pochopil som, že v Mene Ježiš je moc zlomiť každú kliatbu dedičnej choroby, chudoby, kliatbu zlých slov. Ježiš sa sám stal kliatbou za nás – keď bol pribitý na dreve kríža. Na  mojom živote sa naplnilo Slovo:

„On odpúšťa ti všetky tvoje viny, On uzdravuje všetky tvoje nemoci.“ Žalm 103:3                          

Kresťanské spoločenstvo Poprad
Moyzesova 27 (3368/25), 058 01 Poprad (V areáli OSBD za Kauflandom)
IBAN: SK21 7500 0000 0040 0792 9670 BIC: CEKOSKBX
©2022 Kresťanské spoločenstvo Poprad, všetky práva vyhradené.