Články

Boh dáva rast

Pastor zboru v Nyíregyháza v Maďarsku Miklós Virga kázal u nás v Poprade v nedeľu 18.3.2018.

Prečo je v náboženských krajinách toľko nešťastných ľudí?

Prečo v krajinách, v ktorých sa obrovské percento ľudí hlási k viere a ku kresťanstvu/viď Grécko, Španielsko, Portugalsko, Ukrajina, Rusko, Poľsko a samozrejme Slovensko/ je najviac nešťastných a nespokojných ľudí, najväčšia miera korupcie, klamstva a podvodov?

Darčeky, koláčiky, pesničky a rozprávky

Takto začal nový rok v krízovom centre. Stretli sme sa tak 10. januára a to v plnom počte. Všetky mamičky so svojimi deťmi už netrpezlivo očakávali náš príchod.

Film Luther

Martin Luther (1483-1546) skrze reformáciu vyvolal duchovné prebudenie, ktoré od základov zmenilo Európu a život celého stredovekého sveta. V tej dobe sa na viacerých územiach dala do pohybu celá západná civilizácia určujúca vývoj do dnešných dní. Tento film by mal vidieť každý pre lepšie pochopenie dejinných udalostí a stavu Európy.

Aplikuj moc Kristovho kríža na svoj život

V nedeľu 5.8. kázal v našom zbore Adrián Šesták, pastor zborov v Bratislave a Martine.

Život v stratenom svete

Už je to tak. Tu sme sa narodili a tu aj žijeme. Všade kam sa pozriem, vidím, ako tento svet vplýva na život ľudí a určuje smer - hlavne tých mladých. Viem o tom z vlastnej skúsenosti, ja tiež nežijem na inej planéte, ale mám rovnaké podmienky na život ako všetci ostatní. Čo tomuto svetu chýba?

Priebeh môjho tehotenstva

Pán primár, ktorý ma vyšetroval na príjme, sa tváril veľmi divne. Jeho slová, ktoré mi povedal, mi vohnali slzy do očí. Povedal niečo v tom zmysle: „mali ste si to dobre rozmyslieť a naplánovať, nedávne tehotenstvo, konizácia (operácia na krčku maternice) a veď doma máte tri zdravé deti...“

Osem najdôležitejších rád pre dlhé manželstvo

Ako je možné, že existujú starí ľudia, ktorí prežili mnohé ťažkosti života, majú veľa fyzických problémov a predsa sú omnoho šťastnejší a lepšie si užívajú život, ako mnohí mladí?

Aj tí Židia sú normálni ľudia

Tieto slová povedal Igor Rintel, predseda organizácie Ústredný zväz židovských náboženských obcí na Slovensku. 28.2.2018 sme si vypočuli jeho prednášku o judaizme.

Stráž si srdce

25.10.2019 na stretnutie žien prišli ženy aj dievčatá z Popradu, Spišskej Novej Vsi, Sniny. Mali sme super čas.

Deti biť alebo nebyť rodičom II.

Spomínali sme trestanie. Je nemúdre chápať trestanie ako bitie. Na dvoj-trojročného chlapčeka skríkneme, keď strká klinec do elektrickej zásuvky. Potom mu to prísne zakážeme. Pri jeho najbližšom pokuse strkať veci do zásuvky, treba mu veci znovu vysvetliť, že čo mu bolo povedané, že to nesmie a on to predsa urobil, neposlúchol.

Obnovenie začína, keď sa obrátiš a pokoríš

V nedeľu 31.5. nás navštívil Miklós Virga, pastor zboru v Nyíregyháze v Maďarsku. Hovoril o procese obnovy. Boh chce pred návratom Ježiša Krista všetko obnoviť, napraviť, reštaurovať.

Romani archa - misijný zbor Spišská Belá

Služba misijného zboru Spišská Belá zaberá plochu Severného Spiša a to konkrétne obcí Kamienka, Jarabina, Matiašovce, Krížová Ves, Ľubica a iných obcí v tomto regióne. Aj keď väčšina veriacich je rómskeho pôvodu, v súčasnosti prichádzajú ku viere v Ježiša Krista skrze znovuzrodenie aj ľudia slovenskej národnosti.

Čo si myslíte o výstave Human Body v Bratislave?

Čo si myslíte o výstave Human Body v Bratislave a o tom, že katolícka cirkev požaduje jej zrušenie? Ako je to s výstavou z biblického hľadiska?

Je vyťahovanie veršíkov na Nový rok falošným proroctvom?

Pozrieme sa, aký názor v tejto veci zastáva Biblia. Nikde v Božom slove nie je zmienka o vyberaní si nejakých citátov Písma pri príležitosti sviatku ani za nejakým iným účelom.

14.2.2011 Dr. Bill Moore v Poprade

V pondelkový večer 14. februára, opäť navštívil zbor v Poprade všetkým už dobre známy dynamický Boží muž. Dr. Bill Moore sa zastavil v Poprade v rámci svojej služby na Slovensku, na ktorú prišiel aj so svojou manželkou Dr. Anne Moore. V Poprade sa stretli kresťania nielen z Popradského zboru ale aj zo Sabinova, Spišskej Novej Vsi a Spišskej Belej.

Sexuálna výchova v školách

V posledných rokoch a mesiacoch sa stále častejšie stretávame s rôznymi iniciatívami, ktoré majú za cieľ zavedenie sexuálnej výchovy do škôl a do materských škôl.

Relax s farbami

Zdenka mala vždy dobré nápady...

Harvest v Poprade

Sobotňajšie dopoludnie mnohí z nás trávili na námestí v Poprade.

Bola som si dať vyveštiť budúcnosť u veštice. Je to hriech?

Hriechom môžeme nazvať také ľudské počínanie, ktoré je v rozpore s Božími názormi nezávisle na tom, či sa nám to páči alebo nie, lebo merítkom posúdenia skutkov nie je človek, ale Boh.

Ako mám pomôcť manželovi alkoholikovi?

Má s tým problém, no on si to neuvedomuje. Vždy sa obraňuje, že ísť na pivko po robote je OK. No hocikedy príde domov až ráno okolo štvrtej.

O manželstve a rozvode II.

Rozvedení manželia už nikdy nebudú takí, akí boli predtým. Aj ich deti zažili sklamanie v láske svojich rodičov.

Je možné zastaviť kliatbu?

Moja babka, mama a aj ja sme mali Parkinsonovu nemoc. Dedičná choroba – kliatba, prechádzala z generácie na generáciu

Ja som ten pravý vinič

Hosťom nedeľnej bohoslužby 18.novembra bol pastor Radek Hasa z Prostějovského zboru.

Prebúdzanie jari v Slovenskom raji

Krásne, slnečno, bezvetrie. Pred zborom sme sa stretli v radosti a plní očakávania.

Zdenka, Vianoce a šikovné ručičky

Možno si kladieš otázku: „Čo má toto všetko spoločné?“ No predsa, na Vianoce sa dávajú

Pravda

22.7.2015 navštívil náš zbor pastor Jaroslav Prášil z Třinca a Čadce. Povzbudil nás slovom o pravde. Je možné nájsť pravdu a žiť v nej?

Aj ty môžeš zažiť uzdravenie

22.3.2017 sme v Poprade po prvýkrát privítali lekára Doc. MUDr. et MVDr. Jozefa Škardu PhD. PhD, docenta z Ústavu klinickej patológie v Olomouci.

Nemôžeš otehotnieť?

Boh odpovedá na naše modlitby.

Vždy dôveruj Bohu

„Dôveruj Hospodinovi celým svojím srdcom a nespoliehaj sa na svoju rozumnosť“ Prísl. 3:4

Ty si Ten, v ktorom sa skrýva sláva Božích mien

V stredu 17. 5. 2017 prišiel k nám do Popradu Dr. Peter Gammons. V pestrofarebnej veselej košeli, a taký veselý bol aj on sám.

Boh sa rozhodol ku mne hovoriť

Vtedy som sa modlieval odvážnu modlitbu: ,,Pane ak je toto všetko čo môžem mať, ak je toto čo zažívam všetko, čo máš pre svoje deti, tak potom radšej nechcem žiť! Urob niečo Bože, lebo tu umriem! “

Presvedč sa, že Boh existuje

Od 9.11. do 14.11.2015 kázal pastor Mark Zechin v Krompachoch, Humennom, Poprade, Spišskej Belej, Kežmarku a Spišskej Novej Vsi. Do Popradu prišiel v stredu 11.11.

Izák, Rebeka a Eliezer- Ježiš, cirkev
a kresťan

Večer sme na konferencii privítali hosťa z maďarského zboru Hit Gyulekezete, Endrého Flaisza.

Ukazujeme na uliciach Boha

Odvážni členovia Harvest - tímu z Kresťanských spoločenstiev z celého Slovenska spolu s popradskými kresťanmi slúžili kázaním evanjelia na námestí v Poprade.

Slobodná od psychických problémov

Otec zavolal sanitku, ja som nevedela, čo sa deje, kde som. Mala som 27 rokov, bola to moja prvá hospitalizácia a práve na psychiatrii. Stav bol vážny. Rodičia ma chodili navštevovať. Raz som povedala mame, aby ma odtiaľ zobrala, lebo sa tam zbláznim.

Buďme svetlom

11.-12.3. sme privítali Radka a Máriu Hasových z Cirkvi víry Prostějov. V sobotu večer sa dievčatám, ženám a babičkám prihovorila Majka Hasová.

Obraz tvojho srdca

A tak aj ty, neboj sa zlej správy, neboj sa obrov, ktorí obkolesili tvoj život, aby ťa zastrašovali. V probléme viď príležitosť, viď riešenie, veď Boh je na tvojej strane.
Scroll Up
Kresťanské spoločenstvo Poprad
Moyzesova 27 (3368/25), 058 01 Poprad (V areáli OSBD za Kauflandom)
IBAN: SK21 7500 0000 0040 0792 9670
©2020 Kresťanské spoločenstvo Poprad, všetky práva vyhradené.