Články

Východniarska mládež

Čo sa stane, keď sa stretne kopa ľudí zo štyroch miest? Dokonca východniarskych miest?

Analýza vlastností a povahy Jonáša

V stredu 13. mája k nám do zboru zavítal pastor Jacek Slaby z Poľska.

Priebeh môjho tehotenstva

Pán primár, ktorý ma vyšetroval na príjme, sa tváril veľmi divne. Jeho slová, ktoré mi povedal, mi vohnali slzy do očí. Povedal niečo v tom zmysle: „mali ste si to dobre rozmyslieť a naplánovať, nedávne tehotenstvo, konizácia (operácia na krčku maternice) a veď doma máte tri zdravé deti...“

Začiatok leta v detskom domove

Úvodné kvapky dažďa, čistá obloha a hrejivé lúče slnka...

Môže mi Boh odpustiť hriech z minulosti, ktorý som predtým nepovažoval za hriech?

V minulosti som urobil niečo, čo som vtedy nepovažoval za hriech, ale po čase som zistil, že som tým ublížil niektorým ľuďom. Oni si mysleli, že to urobil iný človek a odsudzovali ho za to. Tým som nechtiac ublížil aj jemu. V súčasnosti sa na to už zabudlo. Môže mi Boh odpustiť tento hriech, keď ho oľutujem aj bez toho, aby som to napravil?

Ako mám pomôcť manželovi alkoholikovi?

Má s tým problém, no on si to neuvedomuje. Vždy sa obraňuje, že ísť na pivko po robote je OK. No hocikedy príde domov až ráno okolo štvrtej.

Ako zvládať svoje emócie

Emócie sa podobajú vlnám: nedokážeme ich zastaviť, ale môžeme si vybrať, na ktorej z nich budeme surfovať. (J. Märtensson)

Božie slovo verzus tvoje pocity

Každý deň stojíme pred veľkým rozhodnutím: Budeme reagovať na životné situácie v súlade s Božím slovom alebo sa necháme ovplyvniť svojimi emóciami? Naša prirodzenosť chce reagovať emocionálne – hnevom, výbuchom, tvrdými slovami. No rozhodnutie je vždy na nás.

Miesto, kde začína tvoj zázrak

Kanadský evanjelista John Huizing navštívil náš zbor večer 19.8.2017. Bol to milý, príjemný a srdečný človek.

Svätý Duch: Večný, vševedúci a všadeprítomný

Milý priateľu, v tomto vyučovaní sa pozrieme bližšie na tretiu Božskú osobu – na Svätého Ducha. Toto sú tri nesmierne významné prívlastky, ktoré vystihujú Svätého Ducha: večný, vševedúci a všadeprítomný.

Dámska jazda na chate

Ani neviem koho to bol nápad, ale zorganizovať krúžok šikovných rúk na chate bolo úžasné vnuknutie.

The Harvest of Grace - žatva milosti vo východnom cípe Slovenska

Počasie bolo krásne, slnečné, ako sa na žatvu patrí, ľudí ako klasov obilia na poli a pracovití ženci v uliciach...

Čo bude s deťmi po smrti?

Kam sa dostanú malé deti po smrti, dostanú sa do neba aj keď neboli pokrstené?

Neprehraj boj o spasenie

Večer 25.2. 2017 sme pokračovali v téme o posledných časoch. Kázal pastor Ján Repka zo Spišskej Belej, pastor Zbyněk Drlík zo Spišskej Novej Vsi a popradský pastor Peter Minárik.

Aplikuj moc Kristovho kríža na svoj život

V nedeľu 5.8. kázal v našom zbore Adrián Šesták, pastor zborov v Bratislave a Martine.

Vyjdi z Babylonu

Volám sa Denisa a mám 38 rokov. Vyrastala som v katolíckej rodine. 

Prines nebo na zem

Alexander Peremot, evanjelista a kazateľ z Lotyšska chodí po celom svete. V Poprade kázal 4.8. 2019 na nedeľnej bohoslužbe.

Hrdinovia sŕdc

Aj keď sa pribudnutie čierneho tínedžera do rodiny udialo po rýchlom nápade, rodina Tuohyovcov v skutočnosti už niekoľko rokov praktizovala životný štýl dobročinnosti. Keď sa prvýkrát stretla na ulici s túlajúcim sa Michael Oherelom, „bez matky“, vtedy ich ešte ani vo sne nenapadlo, že z ich rodinného života bude čoskoro bestseller a neskôr sa natočí film, ocenený Osakarom a z Michaela bude známy hráč amerického futbalu.

Všetko zlé Boh obrátil na dobré

V januári – 13-teho boli 3 roky, čo ma zrazilo auto.

Ako dostať do centra svojej pozornosti Božiu víziu?!

Vo štvrtok 12. augusta, v teplý letný podvečer navštívil zbor v Poprade hosť až z Texasu. Dr.Bill Moore je pastorom viacerých zborov, kde slúži a popri tom cestuje a evanjelizuje takmer po celom svete. V Poprade bol už druhý krát. Na stránkach Dr.Billa Moora je možné vidieť video záznam z tejto jeho prvej návštevy na Slovensku.

Ježiš zaplatil za tvoje uzdravenie

Americký evanjelista Mark Zechin spolu s manželkou Valery navštívil naše zbory v Humennom, vo Svite, v Kežmarku. V Poprade slúžil 20.3.2019.

Dopustí Boh, aby úprimný človek trpel?

Je podľa učenia KS Milosť možné, aby Boh nechal úprimne veriaceho modliaceho sa človeka v jeho chorobe resp. materiálnej chudobe?

Je vyťahovanie veršíkov na Nový rok falošným proroctvom?

Pozrieme sa, aký názor v tejto veci zastáva Biblia. Nikde v Božom slove nie je zmienka o vyberaní si nejakých citátov Písma pri príležitosti sviatku ani za nejakým iným účelom.

Som ženatý a mám dve deti. Je používanie prezervatívu hriech?

V Biblii nikde nie je zmienený zákaz používania antikoncepcie.

Čo si myslíte o výstave Human Body v Bratislave?

Čo si myslíte o výstave Human Body v Bratislave a o tom, že katolícka cirkev požaduje jej zrušenie? Ako je to s výstavou z biblického hľadiska?

Koncert v Kežmarku

V sobotu 30.mája nám Boh prichystal nádherné počasie. Pred začiatkom sme sa pomodlili za túto akciu a v radosti vykročili na námestie.

Buďme svetlom

11.-12.3. sme privítali Radka a Máriu Hasových z Cirkvi víry Prostějov. V sobotu večer sa dievčatám, ženám a babičkám prihovorila Majka Hasová.

Prečo sa cirkev negatívne stavia k otázke homosexuálov a legalizácii ich zväzkov?

Veď oni aj tak žijú vo zväzku a často prísne a celoživotne monogamnom a mohli by byť mnohí príkladom pre veriacich (a nikoho netrápi 30-40% rozvodovosť,striedanie partnerov,volné zväzky,niekoľko tisíc interupcií ročne, 40% deti narodených v mimomanželských a rozvedených vzťahoch ale 20 možných homosexuálnych sobášov ročne je neprijateľný problém)

Dve percentá

Darujte 2% zo svojich daní na prácu s deťmi a mládežou v oblasti vzdelávania v rámci voľnočasových aktivít.
Kresťanské spoločenstvo Poprad
Moyzesova 27 (3368/25), 058 01 Poprad (V areáli OSBD za Kauflandom)
IBAN: SK21 7500 0000 0040 0792 9670 BIC: CEKOSKBX
©2024 Kresťanské spoločenstvo Poprad, všetky práva vyhradené.