Články

Pravda

22.7.2015 navštívil náš zbor pastor Jaroslav Prášil z Třinca a Čadce. Povzbudil nás slovom o pravde. Je možné nájsť pravdu a žiť v nej?

Hrdinovia sŕdc

Aj keď sa pribudnutie čierneho tínedžera do rodiny udialo po rýchlom nápade, rodina Tuohyovcov v skutočnosti už niekoľko rokov praktizovala životný štýl dobročinnosti. Keď sa prvýkrát stretla na ulici s túlajúcim sa Michael Oherelom, „bez matky“, vtedy ich ešte ani vo sne nenapadlo, že z ich rodinného života bude čoskoro bestseller a neskôr sa natočí film, ocenený Osakarom a z Michaela bude známy hráč amerického futbalu.

Argentínske prebudenie

Argentína je veľká krajina s rozlohou 2 766 889 km2, s počtom obyvateľov 40 391 927 (r. 2007). Podľa oficiálnych štatistík viac ako deväťdesiat percent obyvateľstva tvoria potomkovia európskych prisťahovalcov, hlavne Španieli a Taliani. V náboženstve prevládal rímsky katolicizmus.

Harvest v Poprade

Sobotňajšie dopoludnie mnohí z nás trávili na námestí v Poprade.

Láska nech je všetkým vo všetkom II.

Vyliatie Svätého Ducha obdarí ducha človeka popri láske aj slobodou: "...kde je Duch Pánov, tam je sloboda". (2Kor 3:17)

Je samovražda hriech?

Čo bude so samovrahom po smrti?

Boh dáva rast

Pastor zboru v Nyíregyháza v Maďarsku Miklós Virga kázal u nás v Poprade v nedeľu 18.3.2018.

Osem najdôležitejších rád pre dlhé manželstvo

Ako je možné, že existujú starí ľudia, ktorí prežili mnohé ťažkosti života, majú veľa fyzických problémov a predsa sú omnoho šťastnejší a lepšie si užívajú život, ako mnohí mladí?

Je u Boha milosrdné klamstvo klamstvom?

Pozrime sa na príbeh Abraháma. Keď Abrahám išiel obetovať Izáka povedal sluhom, aby ho počkali, že sa s Izákom vráti, len čo obetujú Bohu.

Plávaj v Duchu Svätom a bude
z teba vytekať

Na nedeľnom zhromaždení 28.2.2016 navštívil náš zbor Miroslav Němec s manželkou z Hodonína. Povzbudil nás Slovom od Boha. Atmosféra bola pokojná, ale kázané Božie slovo nekompromisné a jasné.

Žiarska chata

Cŕŕŕn, cŕŕŕn. Zaklapnem budík. Hlavou mi prebehne: "Čo ten budík vyzváňa? Veď sa nejde do práce. Asi ho zabudla deaktivovať moja maličkosť."

Sexuálna výchova v školách

V posledných rokoch a mesiacoch sa stále častejšie stretávame s rôznymi iniciatívami, ktoré majú za cieľ zavedenie sexuálnej výchovy do škôl a do materských škôl.

Ukazujeme na uliciach Boha

Odvážni členovia Harvest - tímu z Kresťanských spoločenstiev z celého Slovenska spolu s popradskými kresťanmi slúžili kázaním evanjelia na námestí v Poprade.

Ako deti zdobili perníčky

Šuhajdy, vínové kolieska, vanilkové rožky, medvedie labky, pusinky, makový závin.

Pohľad do budúcnosti nie je neškodný

Dnes 57-ročná Brigitta Mollerová kedysi pristúpila na hru s mocnosťami temnoty a stala sa profesionálnou vešticou.

Spomienkový večer holokaustu

Dňa 23. Januára 2013 sa v kinosále Pamätníka SNP v Banskej Bystrici uskutočnil Spomienkový večer pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu.

Dve percentá

Darujte 2% zo svojich daní na prácu s deťmi a mládežou v oblasti vzdelávania v rámci voľnočasových aktivít.

Tvoje auto sa zmení na lietadlo

26.5.2019 na nedeľnej bohoslužbe sme privítali Valeriu Zechin, manželku amerického misionára Marka Zechina. Slúžia na Východnom Slovensku už viac ako 20 rokov.

Je možné zastaviť kliatbu?

Moja babka, mama a aj ja sme mali Parkinsonovu nemoc. Dedičná choroba – kliatba, prechádzala z generácie na generáciu

Izák, Rebeka a Eliezer- Ježiš, cirkev
a kresťan

Večer sme na konferencii privítali hosťa z maďarského zboru Hit Gyulekezete, Endrého Flaisza.

Vstaň a začni sa hýbať

Sme paralyzovaní na svojom „matraci“ lebo nechceme urobiť zmenu - povedala Anne Moore 11.9. 2014 na zhromaždení v Poprade.

Bez následkov

V roku 2011 som sa naučila, že Boh nám pomôže prekonať každú situáciu tak, aby nám to bolo na dobré a nenaloží na nás viac ako unesieme.

Vyjdi z Babylonu

Volám sa Denisa a mám 38 rokov. Vyrastala som v katolíckej rodine. 

Na čo čakáš?

Nedávno som počul jedného kazateľa ako nadšene hovoril a snažil sa ľuďom vysvetliť, že každé proroctvo potrebné k tomu, aby Ježiš prišiel sa už naplnilo.

S kým sa môžem modliť?

Pýtali ste sa, aspoň tak som to pochopil, že chcete vedieť Vy, ako rímsky katolík, s ktorými kresťanmi, z ktorých cirkví sa môžete modliť. Je to dobrá otázka. Pokúsim sa Vám odpovedať tak, aby som neodsudzoval, ale budoval.

Americkí misionári v Poprade

Mark Zechin prišiel medzi nás, aby sa podelil s tým, čo Boh položil na jeho srdce. Mark spolu so svojou manželkou sú misionári a momentálne slúžia v Trebišove rómskej komunite.

Som ženatý a mám dve deti. Je používanie prezervatívu hriech?

V Biblii nikde nie je zmienený zákaz používania antikoncepcie.

VIEŠ O TOM?

Dnešná doba je presiaknutá správami o zemetraseniach, hurikánoch, tzunami, teroristických útokoch, nemociach, ekonomických krachoch, vojnách, globálnom otepľovaní ... Takmer každý deň sa niečo z toho udeje. Verejnosť sa stále viac zaoberá otázkami budúcnosti planéty, Majským kalendárom a rôznymi apokalyptickými teóriami konca sveta. Ľudstvo hľadá odpovede.

Všetko zlé Boh obrátil na dobré

V januári – 13-teho boli 3 roky, čo ma zrazilo auto.

Prečo je v náboženských krajinách toľko nešťastných ľudí?

Prečo v krajinách, v ktorých sa obrovské percento ľudí hlási k viere a ku kresťanstvu/viď Grécko, Španielsko, Portugalsko, Ukrajina, Rusko, Poľsko a samozrejme Slovensko/ je najviac nešťastných a nespokojných ľudí, najväčšia miera korupcie, klamstva a podvodov?

Duchovní ľudia odovzdávajú duchovné hodnoty

16.10.2016 sme na nedeľnom zhromaždení privítali Miklósa Virgu, pastora z Maďarska z Nyíregyházy.

Obraz tvojho srdca

A tak aj ty, neboj sa zlej správy, neboj sa obrov, ktorí obkolesili tvoj život, aby ťa zastrašovali. V probléme viď príležitosť, viď riešenie, veď Boh je na tvojej strane.

Koniec kresťanstva v Británii?

Za posledných 30 rokov poklesla návštevnosť britských tradičných cirkví o polovicu.

Spoveď bývalého gamblera a alkoholika

Nechápal som, že môj prípad je choroba a má dokonca meno, alkoholizmus a gamblerstvo - diagnóza F63 a lieči sa to ako závislosť v odbornom ústave. Mne vyhŕkli slzy ako hrach a pomyslel som si, či naozaj mám nádej sa z tohto po tých dlhých 12. rokoch beznádeje, krádeží, bitiek, klamstva a iných vecí dostať a uzdraviť.
Scroll Up
Kresťanské spoločenstvo Poprad
Moyzesova 27 (3368/25), 058 01 Poprad (V areáli OSBD za Kauflandom)
IBAN: SK21 7500 0000 0040 0792 9670
©2020 Kresťanské spoločenstvo Poprad, všetky práva vyhradené.