Články

Harvest v Poprade

Sobotňajšie dopoludnie mnohí z nás trávili na námestí v Poprade.

Láska nech je všetkým vo všetkom I.

Apoštol Pavol umiestnil zjavenie o láske vo svojom 1. liste napísanom Korintským medzi dve kapitoly rozoberajúce úlohu a používanie chariziem, medzi 12. a 14. kapitolu.

Bez následkov

V roku 2011 som sa naučila, že Boh nám pomôže prekonať každú situáciu tak, aby nám to bolo na dobré a nenaloží na nás viac ako unesieme.

Aj ty môžeš zažiť uzdravenie

22.3.2017 sme v Poprade po prvýkrát privítali lekára Doc. MUDr. et MVDr. Jozefa Škardu PhD. PhD, docenta z Ústavu klinickej patológie v Olomouci.

Slobodná od psychických problémov

Otec zavolal sanitku, ja som nevedela, čo sa deje, kde som. Mala som 27 rokov, bola to moja prvá hospitalizácia a práve na psychiatrii. Stav bol vážny. Rodičia ma chodili navštevovať. Raz som povedala mame, aby ma odtiaľ zobrala, lebo sa tam zbláznim.

Dopustí Boh, aby úprimný človek trpel?

Je podľa učenia KS Milosť možné, aby Boh nechal úprimne veriaceho modliaceho sa človeka v jeho chorobe resp. materiálnej chudobe?

Potrat

Mnohí vedú diskusie a dohady o tom, či je interupcia, čiže umelé ukončenie tehotenstva jednoznačne vraždou. Biblia dáva aj na túto životne dôležitú otázku jasnú odpoveď. Čítajme:

Relax s farbami

Zdenka mala vždy dobré nápady...

Čo si myslíte o braní energie zo stromov?

Čo si myslíte o tom, keď človek objíma stromy a berie si z nich energiu?

Zborové stretnutie žien

Sme tu z Božej milosti a preto sme začali toto stretnutie ďakovaním Pánovi za všetko dobré, čo pre nás urobil.

Bola som si dať vyveštiť budúcnosť u veštice. Je to hriech?

Hriechom môžeme nazvať také ľudské počínanie, ktoré je v rozpore s Božími názormi nezávisle na tom, či sa nám to páči alebo nie, lebo merítkom posúdenia skutkov nie je človek, ale Boh.

Nemôžeš otehotnieť?

Boh odpovedá na naše modlitby.

Vždy dôveruj Bohu

„Dôveruj Hospodinovi celým svojím srdcom a nespoliehaj sa na svoju rozumnosť“ Prísl. 3:4

Pokušenia mediálnej generácie I.

Podľa najnovších odhadov viac mládeže ako v minulosti je v depresii kvôli neistej budúcnosti, vyjadruje iba svoje obavy, alebo je úplne bez záujmu o svoj osud, je rozčarovaná. Aj psychológovia v dnešných dňoch stoja bezradne pred ešte prednedávnom nepoznanou skutočnosťou - čoraz častejšími - deťmi učinenými samovraždami.

Začiatok leta v detskom domove

Úvodné kvapky dažďa, čistá obloha a hrejivé lúče slnka...

Eucharistia

Krst - ponorenie vo vode, krst - ponorenie vo Svätom Duchu a večera Pána sú snáď najviac diskutovanými témami v cirkvi, ktoré priniesli mnoho bolestí a rozdelenia. Cieľom Pánovej večere bolo posilnenie jednoty cirkvi a nie jej rozdelenie. Niektorí vidia vo večeri Pána iba spomienku, iní mystérium, tajomstvo alebo zázrak.

Ja som ten pravý vinič

Hosťom nedeľnej bohoslužby 18.novembra bol pastor Radek Hasa z Prostějovského zboru.

Je samovražda hriech?

Čo bude so samovrahom po smrti?

Slová Boha a človeka

A čo by som ľudskými jazykmi hovoril, aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som iba cvendžiacim kovom a zvučiacim zvonom. A čo by som vedel aj prorokovať a znal všetky tajomstvá a mal všetko možné poznanie, a čo by som mal takú vieru, že by som hory prenášal, a lásky by som nemal - nič nie som. A čo by som rozdal všetok svoj majetok i telo si dal spáliť, a lásky by som nemal, nič mi to nepomôže.

Bála som sa spať sama v izbe

Vtedy jedna z nich povedala: „Kto sa nedotkne mŕtvej, toho bude chodiť v noci strašiť.“

VIEŠ O TOM?

Dnešná doba je presiaknutá správami o zemetraseniach, hurikánoch, tzunami, teroristických útokoch, nemociach, ekonomických krachoch, vojnách, globálnom otepľovaní ... Takmer každý deň sa niečo z toho udeje. Verejnosť sa stále viac zaoberá otázkami budúcnosti planéty, Majským kalendárom a rôznymi apokalyptickými teóriami konca sveta. Ľudstvo hľadá odpovede.

Stráž si srdce

25.10.2019 na stretnutie žien prišli ženy aj dievčatá z Popradu, Spišskej Novej Vsi, Sniny. Mali sme super čas.

Dve percentá

Darujte 2% zo svojich daní na prácu s deťmi a mládežou v oblasti vzdelávania v rámci voľnočasových aktivít.

Môže mi Boh odpustiť hriech z minulosti, ktorý som predtým nepovažoval za hriech?

V minulosti som urobil niečo, čo som vtedy nepovažoval za hriech, ale po čase som zistil, že som tým ublížil niektorým ľuďom. Oni si mysleli, že to urobil iný človek a odsudzovali ho za to. Tým som nechtiac ublížil aj jemu. V súčasnosti sa na to už zabudlo. Môže mi Boh odpustiť tento hriech, keď ho oľutujem aj bez toho, aby som to napravil?

Sexuálna výchova v školách

V posledných rokoch a mesiacoch sa stále častejšie stretávame s rôznymi iniciatívami, ktoré majú za cieľ zavedenie sexuálnej výchovy do škôl a do materských škôl.

Obraz tvojho srdca

A tak aj ty, neboj sa zlej správy, neboj sa obrov, ktorí obkolesili tvoj život, aby ťa zastrašovali. V probléme viď príležitosť, viď riešenie, veď Boh je na tvojej strane.

Presvedč sa, že Boh existuje

Od 9.11. do 14.11.2015 kázal pastor Mark Zechin v Krompachoch, Humennom, Poprade, Spišskej Belej, Kežmarku a Spišskej Novej Vsi. Do Popradu prišiel v stredu 11.11.

Východniarska mládež

Čo sa stane, keď sa stretne kopa ľudí zo štyroch miest? Dokonca východniarskych miest?

Film Luther

Martin Luther (1483-1546) skrze reformáciu vyvolal duchovné prebudenie, ktoré od základov zmenilo Európu a život celého stredovekého sveta. V tej dobe sa na viacerých územiach dala do pohybu celá západná civilizácia určujúca vývoj do dnešných dní. Tento film by mal vidieť každý pre lepšie pochopenie dejinných udalostí a stavu Európy.

Buďme svetlom

11.-12.3. sme privítali Radka a Máriu Hasových z Cirkvi víry Prostějov. V sobotu večer sa dievčatám, ženám a babičkám prihovorila Majka Hasová.

LIEČENIE - Dušan Lacho v Poprade

Ak trpíte vážnou chorobou alebo máte bolesti, príďte v sobotu 16.4.2011 o 18 hod. na stretnutie s hosťom Dušanom Lachom, s ktorým sa už udialo nejedno stretnutie s názvom Liečenie. Hovorí o uzdravení pomocou pozitívnej energie vychádzajúcej od Boha, ktorá môže človeka zbaviť akejkoľvek choroby, aj nevyliečiteľnej! Z množstva prítomných je viac ako 80% úplne uzdravených.

Nájdi svoju milosť v službe

Koncom apríla a začiatkom mája John Huizing z Kanady kázal na deviatich miestach v Čechách a na Slovensku. 1.5.2019 priniesol čerstvé posolstvo pre cirkev v Poprade.

Znečisťuje človeka fyzický dotyk s mŕtvym?

Nastúpila som do novej práce do domova dôchodcov. Pracujem v zahraničí. Behom môjho tréningu umrel jeden dedko a teraz začala umierať jedna babička. Budem sa musieť dotýkať mŕtvych.

Zdenka, Vianoce a šikovné ručičky

Možno si kladieš otázku: „Čo má toto všetko spoločné?“ No predsa, na Vianoce sa dávajú

Ježiš zaplatil za tvoje uzdravenie

Americký evanjelista Mark Zechin spolu s manželkou Valery navštívil naše zbory v Humennom, vo Svite, v Kežmarku. V Poprade slúžil 20.3.2019.

Spoveď bývalého gamblera a alkoholika

Nechápal som, že môj prípad je choroba a má dokonca meno, alkoholizmus a gamblerstvo - diagnóza F63 a lieči sa to ako závislosť v odbornom ústave. Mne vyhŕkli slzy ako hrach a pomyslel som si, či naozaj mám nádej sa z tohto po tých dlhých 12. rokoch beznádeje, krádeží, bitiek, klamstva a iných vecí dostať a uzdraviť.

Sen mnohých z nás sa naplnil

Popradská Aréna, miesto konania mnohých športových i spoločenských akcií.
Scroll Up
Kresťanské spoločenstvo Poprad
Moyzesova 27 (3368/25), 058 01 Poprad (V areáli OSBD za Kauflandom)
IBAN: SK21 7500 0000 0040 0792 9670 BIC: CEKOSKBX
©2021 Kresťanské spoločenstvo Poprad, všetky práva vyhradené.