Vianoce v detskom domove

Bolo 5. januára 2014 a vonku sa už stmievalo. Miesto snehu padal dážď, no naši chlapci rozkladali aparatúru, pretože sme opäť v plnom nasadení zavítali do detského domova v Spišskej Belej. Deti si posadali a netrpezlivo čakali kým sa všetko vyladí a nachystá.

Po privítaní hlasitým potleskom sme mohli začať. Najprv sa roztancovali naši mládežníci, zahrali Popolušku, reklamu a do taktu pri jednej piesni dokonca aj tlieskali rukami a búchali pohármi. Nečudujem sa, že si za svoje vystúpenia vyslúžili silný potlesk. Do rytmu nám opäť hrala skupina Ty&My a pomaly sme sa roztancovali takmer všetci. Hrali sme rôzne súťaže a samozrejme, že víťazi si mohli vyberať sladkosti z krabice plnej dobrôt. To však nebolo všetko, pretože prekvapením pre deti z detského domova boli naši bratia zo zboru Romani Archa Spišská Belá, ktorí dobrú náladu spečatili rómskymi chválami a to vám poviem, že nezostal sedieť už asi nikto. Po ich vystúpení sa miestnosťou rozliehal hlasný krik „ešte, ešte“.

Sú to deti, ktoré milujú spev a tanec, a tak sme boli radi, že sme ich mohli potešiť nielen svojou prítomnosťou, ale aj krásnymi chválami pri ktorých, ako bolo vidno, sa dá aj super zabaviť. Zapotení a roztancovaní sme si pochutili na super koláčikoch a rozlúčili sa. Ešte neviem kedy sa zasa uvidíme, no už teraz sa teším na ďalšie stretnutie s nimi.

Kresťanské spoločenstvo Poprad
Moyzesova 27 (3368/25), 058 01 Poprad (V areáli OSBD za Kauflandom)
IBAN: SK21 7500 0000 0040 0792 9670 BIC: CEKOSKBX
©2023 Kresťanské spoločenstvo Poprad, všetky práva vyhradené.