Východniarska mládež

Táto unikátna kombinácia východniarskeho temperamentu mladých z Popradu, Košíc, Michaloviec a Liptovského Mikuláša bola predpokladom na perfektne strávený čas, kopec zábavy, super zhromaždenia a mnoho iného.

Nápad zorganizovať spoločný dvojdňový program pre mládežníkov sa zrodil v hlave michalovsko-košickej mládeže. Ostatní dlho neotáľali a takisto sa pridali. Hosťujúcim zborom aj so svojou krásnou novou budovou bol Poprad. Popradčania pripravili kvalitné chvály a samozrejme aj kopu delikátneho jedla. Počas večerného zhromaždenia dostali do ruky mikrofón traja rečníci – vedúci troch mládeží. Michal Geriš, vedúci mládeže z Liptovského Mikuláša hovoril o krste, jeho význame a benefitoch. Peter Tarajčák z Popradu aplikoval známy princíp sejby a žatvy na našu generáciu – čo v mladosti zaseješ, to v starobe zožneš. A nakoniec hovoril Ondrej Palkoci, vedúci mládeže v Košiciach a Michalovciach. Pustil sa do veľmi aktuálnej a pre mnohých možno konfrontačnej témy – Nástrahy na mladých kresťanov. Jednotlivé mini-kázne boli veľmi svieže s odkazom ušitým priamo na mladých. Na záver bol priestor na modlitby za osobné problémy a chvály.

Ale zhromaždením sa to ani zďaleka nekončilo! Sestry Havrilové pripravili hru, ktorá všetkých vtiahla svojim humorom a dobrou atmosférou – Milujem Slovensko. Na druhý deň, keďže sme boli blízko Tatier, sme hneď šli vyskúšať originál tatranský prašan. A čo je lepšie na testovanie snehu ako spontánna guľovačka a neskôr sánkovačka? Pre niektorých možno ten neuveriteľný výhľad…

Skrátka, boli to dva plnohodnotné dni strávené v spoločnosti dynamických ľudí, krásneho okolia a nezabudnuteľných momentov.

Kresťanské spoločenstvo Poprad
Moyzesova 27 (3368/25), 058 01 Poprad (V areáli OSBD za Kauflandom)
IBAN: SK21 7500 0000 0040 0792 9670 BIC: CEKOSKBX
©2024 Kresťanské spoločenstvo Poprad, všetky práva vyhradené.