Vysielame cez nový YouTube. Prihlás sa na odber hneď teraz a nezmeškaj žiadne video.
Vzhľadom na oficiálny zákaz verejných podujatí na celom území štátu, ktorý nariadil Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky, sú bohoslužby Kresťanských spoločenstiev dočasne zrušené.

Online bohoslužby budú vysielané v stredu o 18:05, v nedeľu o 9:05 hod. na stránke: https://poprad.milost.sk/live

Viac sa dočítate tu: Stanovisko cirkvi spojené s corona vírusom (COVID-19)

Začiatok leta v detskom domove

Úvodné kvapky dažďa, čistá obloha, hrejivé lúče slnka, a na záver dúha. Takéto premenlivé počasie nás sprevádzalo počas celého popoludnia, ktoré sme strávili medzi deťmi z detského domova.

Na začiatok krátke scénky v podaní Janky a jej ratolestí. Fúrik, stoličky, ping-pong, preťahovanie lanom, skákanie vo vreci, puzzle, ostrovy, prenášanie vody v striekačkách, volejbal, nájdi loptičku a skok s balónom medzi nohami, to boli súťaže družstiev, ktorými si deti nielen zmerali svoje sily, ale učili sa aj spolupracovať v tíme.

Mila – keksík mojich detských čias a úžasné ovocné lízatká z Lidla, to boli odmeny pre súťažiacich – víťazov i porazených. Študentská pečať malinová, hrušková, čerešňová, mliečna i horká, boli zasa čokolády pre všetky deti i pre nás dospelých. Štrúdla maková, tvarohová a jablková – potešenie od Terky pre každý mlsný jazýček. Na dotlačenie špekačky, chlieb a horčica alebo kečup.

Gitara pri zapadajúcom slnku, spev a tanec a na záver vrúcne objatia a pozvanie na tábor v Slovenskom raji. To bolo v kocke všetko, o čo sme sa chceli s vami podeliť. Sú to však iba informácie. To čo zostalo v našich srdciach po návšteve týchto detí sa popísať nedá. To je to, čo získaš, keď si tam s nimi, keď ich vidíš, keď sa môžu dotknúť tvojej ruky,  keď ťa môžu objať, keď sa na teba usmejú s tým, že sa tešia na ďalšiu návštevu a keď ti poďakujú, a pritom ťa obdaria ručne urobenými výrobkami. Vtedy vieš, že tvoja práca nie je márna, že si potešil ich srdcia a že čas, ktorý si tam strávil bol dobre stráveným časom.

Ak by si to chcel zažiť aj ty, pripoj sa k nám a pôjdeme ich spolu navštíviť do Slovenského raja, kde budú v tábore, no tentokrát pripravia program oni pre nás.

Už sa teším!

Scroll Up
Kresťanské spoločenstvo Poprad
Moyzesova 27 (3368/25), 058 01 Poprad (V areáli OSBD za Kauflandom)
IBAN: SK21 7500 0000 0040 0792 9670
©2020 Kresťanské spoločenstvo Poprad, všetky práva vyhradené.