Zdenka, Vianoce a šikovné ručičky

Možno si kladieš otázku: „Čo má toto všetko spoločné?“

No predsa, na Vianoce sa dávajú (aj dostávajú) darčeky – hurá, a Zdenka má šikovné ručičky, ale nie je to až taká pravda ha, ha.

Na Vianoce sa síce dávajú darčeky a Zdenka má šikovné ručičky, ale ja tu nepíšem o jej šikovných ručičkách, ale o ručičkách našich dievčat a žien, ktoré pod vedením našej šéfky Zdenky vyrábajú už nielen, doslova umelecké predmety, pre vlastné potešenie, ale aj pre potešenie iných, zväčša našich blízkych.

A tak možno aj ty, ale to by som vlastne nemala prezrádzať, dostaneš od niektorej z našich nemenovaných sestier darček, ktorý nebol kúpený niekde v supermarkete alebo v butiku, ale ktorý je jedinečný, urobený pre teba s láskou. Darček, ktorý bol vytvorený mnohokrát ťažkým premýšľaním jednotlivca, ale aj kolektívnymi návrhmi a bláznivými nápadmi. Veď kto by dal čiernu stužku na krabičku na čaj? Ja teda nie, aspoň nie, keby som ju robila sama.

Ale keďže vedľa mňa pri práci sedela Terka, tak tam tá čierna stužka je a poviem vám, super tam ladí a vždy
keď sa na ňu pozriem zasmejem sa, lebo viem ako ten nápad vznikol. Tešíme sa, že k mamičkám pribudli už aj dcéry, ktoré chcú tiež tvoriť a vyrábať. Ba dokonca bol medzi nami už aj jeden muž, ktorého meno vám ale neprezradím dokiaľ budem živý, lebo najviac tajomstiev majú predsa detektívi, ako by povedal detektív Oriešok z rozprávky o Mackovi Uškovi.

Tak teda, Vianoce sa blížia, už máme len pár týždňov, nápadov je stále viac a viac, tak príď aj ty medzi nás a prekvap nielen seba – čo všetko si vytvoril, ale poteš svojou prácou aj niekoho koho máš rád a premýšľaj nad tým, čím by si ho obdaril.

Kresťanské spoločenstvo Poprad
Moyzesova 27 (3368/25), 058 01 Poprad (V areáli OSBD za Kauflandom)
IBAN: SK21 7500 0000 0040 0792 9670 BIC: CEKOSKBX
©2024 Kresťanské spoločenstvo Poprad, všetky práva vyhradené.