Ach tie hlavolamy

Účastníci výletu na Červenom Kláštore boli nadšení nielen z výbornej kapustnice, ktorú s mužským sebavedomím a kuchárskym umením pre nás navaril brat Milan, ale aj z počasia, ktoré nám spríjemnilo tieto dni.

V piatok popoludní sme sa teda stretli na pošte. Nie však preto, aby sme poslali list či balík, ale preto, že pošta bola miestom, kde sme prespali v útulných izbičkách. Hneď pri vstupe nás okrem bratov a sestier privítala aj úžasná vôňa kapustnice a tak sme sa teda za jedným stolom do nej pustili. To čo sa dialo po večeri by ma ani vo sne nenapadlo. Štepán vybral z tašky hlavolamy a všetci sme sa pustili do riešenia jednoduchých či zložitejších kúskov.V miestnosti zavládlo ticho a naozaj môžem povedať, že sme si lámali hlavy nad tým, ako ich poskladať. Niektoré sme vyriešili, iné ostali dodnes nevyriešené. Nebudem klamať keď prezradím, že som si myslela, že ja asi žiaden neposkladám, no bola som milo potešená, keď sa mi čosi podarilo.

S neskorou nočnou hodinou sme sa pomaly všetci odobrali do svojich postelí s myšlienkou, že pred túrou sa treba aspoň trochu vyspať. Posilnení raňajkami sme sa rozdelili do troch tímov.

Tím číslo jedna sa vybral na výlet do jaskyne Aksamitka. Ak by sa medzi chlapmi na fotkách neobjavila Erika, mysleli by ste si, že to bola čisto mužská záležitosť. A to by vraj aj bola, lebo po príchode sa nám zverila, že keby vedela do čoho ide, určite by nešla. Na začiatku riadny strmák, v jaskyni tma ako v rohu (ešte že mali baterky) a keby nemali lano, neviem neviem či by sa všetci domov zdraví vrátili. Každopádne to bol riadny zážitok, lebo nad hlavami im vraj aj netopiere lietali.

Poďme my radšej k tímu číslo dva. Slniečko sa pekne na oblohe usmieva, tempo pochodu ležérne, miestami aj vylihovanie v tráve s chlebom v ruke a keby pastor nezavelil, neviem či by sme tam neležali až doteraz. Výhľad z Troch korún bol zadarmo a keď sme zišli dolu, nakoniec sme si obzreli aj miestne trhovisko.

Tím číslo tri sa zasa vybral do Poľska pozrieť si hrad Niedzica a previezť sa loďou po priehrade, čo zasa ocenili najmladší účastníci výletu Ebi a Bibka.

Zážitky zo super prežitého dňa sme si porozprávali pri kapustnici a po ďalšej dávke hlavolamov sme sa všetci pobrali domov. Hurá do vlastnej postieľky.

Kresťanské spoločenstvo Poprad
Moyzesova 27 (3368/25), 058 01 Poprad (V areáli OSBD za Kauflandom)
IBAN: SK21 7500 0000 0040 0792 9670 BIC: CEKOSKBX
©2024 Kresťanské spoločenstvo Poprad, všetky práva vyhradené.