Boh sa rozhodol ku mne hovoriť

Volám sa Maroš a pochádzam z mesta Svit. Ako len povedať všetko to, čo urobil Boh doteraz v mojom živote a v živote mojich blízkych? Musel by som písať veľa, no nemôžem, lebo by som bol ako ,,Puškin” :-)

 

Detstvo a mladosť

Vyrastal som v Gréckokatolíckej rodine, ktorá vyznávala obrady katolíckej cirkvi východného obradu. Bolo to veľmi tradičné prostredie, kde sa dodržiavali prastaré zvyky a spevy. Už ako malý chlapec som cítil vo svojom srdci, že existuje Boh, a že je to skutočná živá bytosť. Napriek ťažkým veciam, ktoré sa mi stali v 10 rokoch môjho života som bol o rok neskôr pritiahnutý k niečomu, čo bolo divné pre dieťa v mojom veku. Bola to kniha, ktorá sa mi navždy zapísala do mojej mysle a nebojím sa povedať že aj do srdca. Áno hovorím o Biblii. Asi som bol divné dieťa, no každý deň som sa cítil byť priťahovaný touto knihou a pamätám si ako som ju v noci s baterkou pod perinou čítaval, aby moja mama nevedela, že ešte nespím. A tak sa stalo, že ako 11-ročný som prečítal celú Bibliu niekoľkokrát. Zvláštne bolo, že som celkom rozumel čo čítam, lebo príbehy mi akoby bežali v mysli a moja detská duša ich vnímala ako živé obrazy. Bolo to tak úžasné.

Ako som rástol a dospieval, prestal som čítať slovo a venoval som sa “klasickým záľubám” teenagera a to: alkoholu, marihuane, cigaretám atď. Musím sa priznať, že tieto záľuby som dotiahol skoro až do dokonalosti. Vtedy som ešte netušil, že v mojom srdci je diera, lebo mi chýbala láska a prijatie, ktorých sa mi nedostalo, a tak som srdce napĺňal alkoholom a pornografiou. To bol môj každodenný život.

Veľmi živý sen

 Keď som mal 26, zažil som niečo, čo otočilo môj život naruby. V noci som mal veľmi živý sen. Videl som na tróne sedieť Pána a On sa na mňa uprene díval a povedal mi iba jednu vetu: ,,Daj mi svoje srdce…” Keď som sa prebudil plakal som zo spánku. Od tej chvíle som nemal vo svojom vnútri pokoj. Nieže by som ho pred tým mal, no toto bolo iné. Cítil som ako ma volá, silno som cítil, že On niečo odo mňa chce.

Vstúpil som do kláštora, lebo vtedy sa mi to zdalo ako dobrý nápad. Chcel som sa zbaviť hriechu, ktorý bol vo mne a chcel som slobodu. Hľadal som Boha. No po rokoch v kláštore som sa nikde neposunul. Nevedel som sa zbaviť hriechu, nič nepomáhalo, ani spovede, omše, adorácie, ani sviatosti či púte. Bol som hladný a smädný po Bohu, no nebo mlčalo. Vtedy som sa modlieval jednu odvážnu modlitbu: ,,Pane ak je toto všetko čo môžem mať, ak je toto čo zažívam všetko, čo máš pre svoje deti, tak potom radšej nechcem žiť! Urob niečo Bože, lebo tu umriem! “ A viete čo? Boh odpovedal. 

Našiel som, čo som hľadal

Mal som známeho, ktorý bol letničný kresťan a rozhodol som sa, že pôjdem k nemu, aby sa modlil on za mňa tým ,,jeho spôsobom”. Položil na mňa ruky a začal sa modliť akúsi hatlaninu. Povedal som si, ak je to od teba Bože, chcem to! Božia moc v tej chvíli vstúpila do môjho srdca, cítil som ju na celom tele, akási elektrina prechádzala od mojej hlavy až po nohy a späť. Nevedel som vtedy, že tak sa prejavuje Božia moc. Bol som v šoku a zároveň som bol šťastný, lebo to bolo tak dobré. Ani som sa nenazdal, moje ústa sa otvorili a ja som sa modlil tak isto ako on, z očí mi vytryskli slzy radosti a prvýkrát som zažil to, že som milovaný bez výhrady, a že je tu niečo viac čo môžem s Pánom mať. Keď sme skončili, celý roztrasený a vzrušený som sa ho spýtal: ,,To bolo čo?” A on so širokým úsmevom na tvári odpovedal: ,,Bol si práve pokrstený Duchom Svätým a dostal si dar hovorenia v jazykoch. Písmo odrazu ožilo!

Udalosti potom nabrali rýchly spád a ja som musel z rehole odísť. No už to nebol ten muž čo tam vstúpil. Niekto sa nasťahoval do môjho vnútra a menil ma. Neskôr som pôsobil v katolíckej cirkvi v charizmatickom spoločenstve, kde som bol 3 roky a slúžil som ako kazateľ. No stále som bol ako na ihlách a vedel som, že musí byť ďalší krok. Boh znovu hovoril ku mne a z písma ma usvedčil, že musím byť pokrstený vo vode, a aby som naplnil písmo tajne som požiadal o krst v Apoštolskej cirkvi v Poprade. No ešte stále som sa nevedel odtrhnúť od katolíckej cirkvi.

Jedného dňa mi Boh zjavil aké bludné je učenie o mariánskej úcte a o eucharistii, očistci a ja som pochopil. Tu sa to nikdy nezmení, musím vyjsť. Doslova som bol pnutý Duchom Svätým, už som nevládal vzdorovať. Viete, keď ste celý život v náboženstve, tak sa veľmi ťažko viete odtrhnúť z väzieb, no ten, ktorý je vo mne bol sláva Pánovi silnejší než ten, ktorý je vo svete, a tak som odišiel z katolíckej cirkvi už nadobro. Vedel som, že teraz ma čaká to najvzrušujúcejšie dobrodružstvo, aké len človek môže zažiť. A to je nasledovať Pána Ježiša Krista. Chvála Bohu, dnes vidím Božie pôsobenie aj v mojej rodine, obrátil sa môj brat, jeho dcéra a dcéra môjho druhého brata. Oženil som sa a Boh mi dal požehnanú manželku, ktorú veľmi milujem a je mi pomocou.

 Teraz už viem, že Boh túži po našom srdci, veľmi nás miluje a chce byť s nami. Boh stvoril nebo aj pre teba! A hľadá ťa. Pros ho: ,,Pane nájdi ma, lebo som stratený, uzdrav moje srdce a obmy ma, učiň ma čistým, pre Teba!”

Kresťanské spoločenstvo Poprad
Moyzesova 27 (3368/25), 058 01 Poprad (V areáli OSBD za Kauflandom)
IBAN: SK21 7500 0000 0040 0792 9670 BIC: CEKOSKBX
©2024 Kresťanské spoločenstvo Poprad, všetky práva vyhradené.