Vianočný koncert 2019: pieseň, ktorá vám bude znieť až do Vianoc

6.12.2019 sa už po šiesty raz v  priestoroch Kresťanského spoločenstva konal Vianočný gospelový koncert. Okrem domácej skupiny Ty&My pozvanie prijala kapela Tarzus, Frendi a gospelová skupina chvál z Banskej Bystrice pod vedením Vlada Hazlingera. Moderátormi večera boli Zuzana Semanová a Marek Štrbák. Marek povedal, že chcú priniesť to, čo človeka skutočne poteší a to je Slovo. Spievané a hovorené Slovo.

Prvá vystúpila gospelová skupina Tarzus z Košíc. Zahrali skladby skladby Deň, Budeme slúžiť, Sám neviem ako a Kniha kníh. Na konci Zuzka položila pár otázok Rasťovi Sabolovi staršiemu a Rasťovi Sabolovi mladšiemu, ktorí sú otec a syn. Dozvedeli sme sa, že mladší Rasťo je ten, kto má rozhodné slovo v kapele. Nahrali dva klipy, ku skladbe Deň a ku Knihe kníh.

V podaní skupiny Frendi sme počuli Jingle Bell Rock, Let it Snow, Noel, Srdce moje ti spieva a White Christmas. Ich piesne sú hrané na Rádiu 7 a sú dosť žiadaní. Ondreja Straku a Jozefa Záhradníčka pozvala Zuzka na hosťovskú stoličku. Prezradili, že majú jeden klip ku piesni Blízko nás, ale v hlave ich je viac. Radi chodia hrávať na ulice pri evanjelizáciách. Jožko povedal, že teraz sú na roztrhanie a všetci ich volajú, tak nie je čas tvoriť novú hudbu.

Nasledovala skupina chvál z Banskej Bystrice. Hrali skladby Si večný Boh, On nás ľúbi, Trón milosti a Amazing Grace – Milosť úžasná. Vlado Hazlinger priznal, že v mladosti bol rocker a nezaoberal sa myšlienkou na Boha. Keď mal 24 rokov, jeden človek mu povedal, že Boh ho miluje. Medzi Bohom a človekom existuje hrádza-hriech. Boh dáva záchranu z milosti, nikto si to nezaslúži. Mnoho ľudí začne hľadať Boha v búrkach života. Aj Vlada Marek so Zuzkou „vyspovedali“. Spýtali sa ho, čo mu dáva hudba. Vlado odpovedal, že keď sa obrátil, pochopil, že muziku stvoril Boh. Rozhodol sa, že bude hrať kresťanskú hudbu a neľutuje to. Je v tom veľká sila. Človek sa vie naplniť úplne iným obsahom, ako vo svete. Inšpiráciu na nové piesne vie získať zo Žalmov. Teší sa na to, že jedného dňa bude spievať v nebi.

Posledná hrala domáca kapela Ty&My s piesňami Stratený syn a Žalm 1. Marek povedal, že nájsť skutočný pokoj je veľké umenie. Čítal z Izaiáša: „On bol prebodnutý pre naše priestupky, zmučený pre naše neprávosti, On znášal trest za náš pokoj.“ Ježiš trpel za to, aby človek mohol prísť a povedať: „Bože, odpusť mi.“ Ozajstný pokoj, ktorý svet nepozná, je v pokání a odpustení. Marek nám ho zaželal. Aby sme skrze čítanie Slova a hľadanie Boha našli skutočné šťastie.

Sála bola plná ľudí, vo vzduchu iskrila sviatočná atmosféra a zároveň bol vnímateľný úžasný pokoj. Dve hodinky prebehli ako voda, pretože čas tu plynul zvláštne inak, ako povedala Zuzka. Nádherné texty, skvelí speváci a speváčky a nad tým všetkým Božia prítomnosť.

Pastor Peter Minárik povedal, že je dojatý a poslednú pieseň si bude spievať možno až do Vianoc. Priznal, že na tomto koncerte bolo veľmi príjemne. Sadnúť si a uchopiť skutočné hodnoty. Nech v našom srdci zabliká svetlo od Boha. Zaželal nám veselé Vianoce. Nie z tých vecí, ktoré sú zvonka, ale z tých ktoré vychádzajú zo srdca.

Kresťanské spoločenstvo Poprad
Moyzesova 27 (3368/25), 058 01 Poprad (V areáli OSBD za Kauflandom)
IBAN: SK21 7500 0000 0040 0792 9670 BIC: CEKOSKBX
©2021 Kresťanské spoločenstvo Poprad, všetky práva vyhradené.