Ako deti zdobili perníčky

Neodmysliteľnou súčasťou Vianoc sú koláčiky rôzneho druhu.

Šuhajdy, vínové kolieska, vanilkové rožky, medvedie labky, pusinky, makový závin, ale aj koláče s rôznymi plnkami napríklad Kinder bueno, nebezpečne dobrý jablčník či medové rezy.

Som presvedčená, že už teraz sa vám zbiehajú slinky na tieto dobroty a už čoskoro vyštartujete ku chladničke si jeden vybrať, ale prosím dočítajte najprv tento článok a možno si nielen jeden koláčik dáte, ale sa aj pustíte do pečenia perníčkov, ktoré sú nie len dobrotou pod zub, ale i pastvou pre oči.

Na krúžku šikovných rúk, ktorý sme začali v krízovom centre pre mamičky s deťmi vo Svite sme nedávno vyrábali vianočnú výzdobu a tak sme im spoločnými silami skrášlili spoločenskú miestnosť.

Tentokrát sme sa rozhodli pripraviť pre deti sladké prekvapenie, ktoré si mohli spolu s mamičkami dokončiť a tak sa presvedčiť o tom, že aj oni, hoc sú ešte trochu maličké dokážu vytvoriť pekné veci. Z krabice plnej perníčkov rýchlo ubúdalo a za hodinku nebolo čo robiť, len si spoločne poobzerať, kto čo vytvoril. Prasiatko, hríbik, lietadielko, hviezda, stromček alebo koliesko, to je jedno, všetko sa ozdobilo chutnou bielkovou polevou.

Deťom sa tak páčili, že sme mali problém ich prehovoriť, aby si z nich aj trochu odhryzli. Pozrite sa teda na naše výtvory a ak sme vás inšpirovali, recept si nájdete prostredníctvom nášho kamaráta googla a hor sa do práce, teda do pečenia.

Kresťanské spoločenstvo Poprad
Moyzesova 27 (3368/25), 058 01 Poprad (V areáli OSBD za Kauflandom)
IBAN: SK21 7500 0000 0040 0792 9670 BIC: CEKOSKBX
©2024 Kresťanské spoločenstvo Poprad, všetky práva vyhradené.