Talkshow s Mary a Adim Bartalos: Mary hovorí, že lepšiu knihu nečítala. Ktorá to je?

V piatok 17.1.2020 sme sa potešili návšteve mladého manželského páru Adiho a Mary Bartalos. Mária je herečka, známa hlavne zo seriálu Oteckovia a Adrián sa venuje pohybovým vystúpeniam. Talkshow moderovala Zuzana Semanová a Marek Štrbák. Mary a Adiho poriadne „vyspovedali“.

Mary prezradila, že spievala už od troch rokov a pretože sa rada predvádzala, hovorili jej: „Ty si taká malá herečka“. Na strednej sa rozhodla pre toto povolanie. Adi má za sebou športovú kariéru, hral futbal aj s bratom – dvojčaťom. Teraz sa venuje kreatívnemu pohybu. Majú malého synčeka Noela a chceli by štyri deti. Mary v detstve volali živé striebro a Adi priznal, že stále niečo vymýšľal, takže mal päťkrát šitú hlavu. Po ukončení konzervatória Mária absolvovala štúdium múzických umení. Má rada Divadlo Andreja Bagara v Nitre. Keď mala šestnásť rokov, bola na castingu a vybrali ju do seriálu. Uvidela sa v televízii a povedala si: nikdy viac. Potom sa dozvedela, že takto rozmýšľa asi každý herec. Prijala pozvanie na ďalší casting no a potom sa to už s ňou „viezlo“. Na otázku, ktorý film jej prirástol k srdcu, odvetila, že je to tanečný Backstage. Mohli sme ju vidieť aj v relácii Tvoja tvár znie povedome. Priznala, že to bola dobrá, ale náročná skúsenosť. Desať týždňov prípravy: cvičenie, kroky, spev. Skonštatovala, že herectvo nie je jednoduché.
Ady nám predviedol krátku pohybovú kreáciu a Mary počas večera spievala tri piesne. Má talent od Boha a krásny hlas. Na otázku, či sa vráti k filmu, reagovala, že nevie. Momentálne je na materskej a venuje sa synovi. Možno ak by prišla zaujímavá ponuka, tak áno.

Spolu s manželom Adim majú spoločný projekt – štúdio Movement v Bratislave. Keď spoznal Mary, nevedel, že je herečka. Zišli sa na hodinách pohybovej kreativity, kde ju učil a nasledovali dlhé rozhovory, aj o Bohu. Osobnostne si sadli. V roku 2019 sa zúčastnili na Pochode za život. Marek sa ich opýtal, či sa dokážu priznať k hodnotám. Adi odpovedal, že sa nehanbia za svoj názor. A Mary dodala, že verejne známe osoby nie vždy prezentujú názory, ktoré sa páčia všetkým. Priznali, že uznávajú morálne hodnoty, ktoré sú dané Bohom.

Adi vyrástol v katolíckej rodine. Hovoril si, že je veriaci, ale nežil tak. Zlom nastal na štúdiu v Amerike, kde navštevoval Kresťanskú univerzitu a protestantské zbory. Zažil tam inú atmosféru a našiel živú vieru. Dnes je aj s Mary súčasťou Kresťanského spoločenstva v Šali. Máriu uchvátilo to, akým spôsobom jej na začiatku rozprával o viere. Priznal sa jej, že už nikdy nechce žiť bez Boha. „Nakopol“ ju k čítaniu Biblie. Skonštatovala, že lepšiu knihu nečítala. Obaja prijali Pána Ježiša do svojho života. Vzťah s Bohom je pre nich momentálne to najdôležitejšie. Povedala: Stredom nášho života je Boh. Keď Mary nemohla otehotnieť, modlili sa za to a dnes majú krásneho syna. Jedna kamarátka jej povedala: „Si dobrá herečka, ale na tú prácu sa nehodíš.“ Keď sa Mary obrátila, pocítila presne toto. Herectvo už pre ňu nie je také dôležité. Začalo v nej pracovať svedomie, zanechala ohováranie a nadávky. Adi vyznal, že niekedy sa nevedel dočkať rána, kedy otvorí Bibliu. Je rozdiel veriť v Boha a žiť si svoj vlastný život, alebo určiť za autoritu Božie slovo-Bibliu. Moderátor Marek vyzval obecenstvo: „Ak potrebuješ zachrániť, cestou domov, alebo doma zavolaj: „Ježiš, volám na teba“.

Adi, jeho brat a Mary vytvorili spolu projekt Let´s talk. Cítili túžbu zdieľať s inými ľuďmi otázky o viere a existencii Boha. Rozbehli diskusie, kde sa iní môžu rozprávať a pýtať. Chcú odovzdať to, čo majú. Pomôcť ľuďom. Mary na záver priznala, že si kedysi myslela, že nič nepotrebuje. Mala všetko a potrebovala jedine lásku. Keď spoznala Boha, našla lásku. Toto odkazuje všetkým, ktorí si myslia, že im nič nechýba. Adi a Mary sú dobrým príkladom pre mladé rodiny, pre kresťanov aj nekresťanov.

Na záver niekoľko slov z piesne, ktorú spievala:
…Milosťou ma chrániš v búrkach, s istotou ma sprevádzaš. Na teba Ježiš zavolám, ku tebe svoj zrak upieram a v búrke viem, len tvoja náruč pokoj dá…

Kresťanské spoločenstvo Poprad
Moyzesova 27 (3368/25), 058 01 Poprad (V areáli OSBD za Kauflandom)
IBAN: SK21 7500 0000 0040 0792 9670 BIC: CEKOSKBX
©2024 Kresťanské spoločenstvo Poprad, všetky práva vyhradené.